Team Results for FEARING RELAYS - Male
1
Wahlert Catholic
120.50
Point Breakdown
 
Connor Belken
16.00
 
Nathan Munshower
15.00
 
Carter Oberfoell
14.50
 
Mitchell Miller
12.50
 
Danny McDermott
11.50
 
George Barton
9.25
 
Jacob Hocking
8.25
 
Nick Bandy
7.50
 
Jake Brosius
5.50
 
Jared Weber
4.00
 
Coby Adams
4.00
 
Tommy Specht
3.00
 
Nick Frommelt
2.25
 
Riley Dolter
1.50
 
Gabe Anstoetter
1.50
 
Luke Simcox
1.25
 
Tommy King
1.25
 
Lucas Topping
1.00
 
Robbie Keller
0.25
 
Max Einarsen
0.25
 
Will Hoffmann
0.25
 
2
Mount Vernon
112.00
Point Breakdown
 
Matt Vislisel
18.00
 
Cooper Becthold
14.00
 
Tyler Elliott
10.75
 
Oliver Crocker
8.00
 
Trenton Pitlik
7.25
 
David Wolfe
5.50
 
Jackson Meeker
5.00
 
Nolan Brand
5.00
 
Caden Eskelsen
5.00
 
Jackson Brus
5.00
 
Zach Baker
4.50
 
Matt Martin
3.50
 
Tyler Niehaus
3.50
 
Noah Erickson
2.75
 
Andrew Louwagie
2.50
 
Garrett Hormann
2.50
 
Jake Coon
2.00
 
Leo Appleton
2.00
 
Trevor Weber
1.50
 
Kaleb Brand
1.50
 
Paul Ryan
1.25
 
Nelson Rhomberg
1.00
 
3
Monticello
77.00
Point Breakdown
 
Avery Martensen
29.50
 
Lake Stahlberg
6.00
 
Cole Cruise
6.00
 
Wade Picray
6.00
 
Gavin Cooper
5.25
 
Rylan Cooper
4.75
 
Jasper Nietert
4.25
 
Jon Mootz
4.25
 
Caden Ungs
4.00
 
Carter Cruise
3.25
 
Caleb Sauser
1.25
 
Adam Schmitt
0.75
 
Colin Jordan
0.75
 
Owen Ray
0.25
 
Zach Chapman
0.25
 
Carter Kurt
0.25
 
David Titman
0.25
 
3
Calamus-Wheatland
77.00
Point Breakdown
 
Ray Venditti
21.25
 
Max Hansen
11.25
 
Chase Knoche
10.00
 
Brady Buchmeyer
9.00
 
Hunter Rickels
5.25
 
Chandler Gannon
5.00
 
Magnus Sands
4.00
 
Brett McCart
3.00
 
Connor Scheer
2.25
 
Tyler Rowold
2.25
 
Seth Beuthein
2.00
 
Kaden Schnede
1.50
 
Jacob Bromwell
0.25
 
5
Maquoketa Valley
64.00
Point Breakdown
 
Chad Neuzil
10.50
 
Daniel Hunter
7.50
 
James LeGassick
7.50
 
Derek Becker
7.50
 
Chance Downs
5.00
 
Evan Hoefer
4.75
 
Andrew Kloser
4.00
 
Teige Hunt
3.50
 
Brian Heims
3.00
 
Owen Mensen
2.25
 
AJ Ambundo
2.25
 
Blake Becker
2.00
 
Michael Feldmann
2.00
 
Jon Seibert
1.00
 
Cy Huber
1.00
 
Zach Digman
0.25
 
6
Marion
62.00
Point Breakdown
 
Isaac Cechota
11.00
 
Harrison Vanderlinden
10.00
 
Braeden Svoboda
7.00
 
Connor Whalen
6.50
 
Cole Hemann
6.50
 
DaeQuan Johnson
5.50
 
Caden Miller-Baker
5.00
 
Gavin Hiler
1.50
 
Lucas Unsen
1.50
 
Brayden Bettenga
1.50
 
Matt Brase
1.50
 
Patrick Bleadorn
1.50
 
Ryan Paulsen
0.75
 
Reid Coates
0.75
 
Keenan Diers
0.50
 
Jacob Wilkinson
0.50
 
Thomas McAllister
0.50
 
7
Anamosa
48.00
Point Breakdown
 
Dylan Rickels
16.00
 
Nolan McLean
7.00
 
Zac McLean
7.00
 
Ky Kaufmann
4.00
 
Wyatt Bickford
3.50
 
Brady Lasack
2.75
 
Colton Borst
1.50
 
Walker Marsh
1.50
 
Mitchell Engelbart
1.25
 
Cody Edson
1.00
 
Nathan Keating
1.00
 
Ben Moss
0.75
 
Caleb Otting
0.75
 
8
Lisbon
41.00
Point Breakdown
 
Devyn Decious
7.75
 
Hagen Waters
6.75
 
Will Bennett
5.75
 
Cobe Siebrecht
5.25
 
Kole Becker
5.00
 
Truman Krob
4.00
 
Keagan Jarchow
2.25
 
Max Kohl
2.00
 
Cole Clark
1.75
 
Ryne Mohrfeld
0.25
 
Cael Happel
0.25
 
9
Alburnett
39.00
Point Breakdown
 
Matthew Barnett
11.75
 
Izic Mackey
10.00
 
Hunter Caves
4.50
 
Tyler Moser
3.75
 
Macauley Riley
3.00
 
Gavin Soukup
2.25
 
Anthony Yamilkowski
1.50
 
Shane Neighbor
1.25
 
Brayden Bennett
0.50
 
Keenan Rose
0.50
 
10
West Delaware
28.00
Point Breakdown
 
Kyle Cole
11.75
 
Logan Woellert
7.50
 
Nathan Goranson
1.50
 
Isaiah Rich
1.50
 
Trace Rowley
1.25
 
Blake Engel
1.25
 
Will Halverson
1.25
 
Blake Smith
1.00
 
Zach Stratton
1.00
 
11
Maquoketa Boys
24.00
Point Breakdown
 
Caiden Atienza
9.00
 
Dalen Acton
8.75
 
Mason Springer
3.00
 
Isaac Crist
1.00
 
Connor Becker
0.50
 
Emmett Sheets
0.50
 
Nicholas Ehlinger
0.50
 
Aaron Bramer
0.25
 
Bryce Hansen
0.25
 
Todd Acton
0.25
 
12
Central City
17.50
Point Breakdown
 
Trey Holub
11.00
 
Wyatt Starry
4.50
 
Marshal Van De Vegte
2.00
 
13
Springville
17.00
Point Breakdown
 
Caleb Christiansen
6.00
 
Jack Hoogland
5.00
 
Oskar Andersen
4.00
 
Luke Menster
2.00
 
14
Lone Tree
13.00
Point Breakdown
 
Alex Viner
3.75
 
Konner Coppinger
1.50
 
Avery Knock
1.50
 
Keegan Edwards
1.25
 
Cale Yoder
1.00
 
Harmon Miller
1.00
 
Alberto Cortez
1.00
 
Levi Sotzen
0.75
 
Cade Patterson
0.75
 
Tyler Mcullough
0.50
 
15
Cascade-WD
1.00
Point Breakdown
 
Jose Nava
0.25
 
Hugh Moloney
0.25
 
Tanner Simon
0.25
 
Isaac Nava
0.25
 
100M Dash - Finals - Heat 7
1
Ray Venditti
Calamus-Wheatland
11.63
10.00
2
Caiden Atienza
Maquoketa Boys
11.98
8.00
3
Isaac Cechota
Marion
12.00
6.00
4
Trey Holub
Central City
12.05
5.00
6
Daniel Hunter
Maquoketa Valley
12.35
3.00
7
Braeden Svoboda
Marion
12.38
2.00
8
Gavin Cooper
Monticello
12.42
1.00
18
Zach Stratton
West Delaware
12.85
100M Dash - Finals - Heat 6
5
Jake Brosius
Wahlert Catholic
12.26
4.00
9
Will Bennett
Lisbon
12.46
13
Caden Miller-Baker
Marion
12.71
14
Owen Mensen
Maquoketa Valley
12.74
15
Isaac Crist
Maquoketa Boys
12.76
16
Macauley Riley
Alburnett
12.77
Zach Digman
Maquoketa Valley
NT
Mosses Martinez
Lone Tree
NT
100M Dash - Finals - Heat 5
10
Colin Cavey
Calamus-Wheatland
12.59
11
Max Kohl
Lisbon
12.60
12
Ky Kaufmann
Anamosa
12.62
19
Spencer DeMean
Springville
13.05
21
Conner Funk
West Delaware
13.16
22
Emmett Sheets
Maquoketa Boys
13.18
27
Brody Brokaw
Monticello
13.61
Jose Nava
Cascade-WD
NT
100M Dash - Finals - Heat 4
Jaruthat Dervo
Mount Vernon
NT
Tommy Specht
Wahlert Catholic
NT
Mario Aguilar
Cascade-WD
NT
Jamien Moore
Lisbon
NT
Ashton Goldsmith
Maquoketa Valley
NT
Bret Bower
Cascade-WD
NT
VJ Boyal
Mount Vernon
NT
Nolan Reiling
Lisbon
NT
100M Dash - Finals - Heat 3
17
Charlie Irwin
Wahlert Catholic
12.80
20
Josh Gronewald
Calamus-Wheatland
13.09
23
Anthony Munoz
Cascade-WD
13.42
24
Riley Hall
Anamosa
13.44
25
Neo Magoon
Alburnett
13.45
28
Tanner Malanaphy
Springville
13.99
30
Connor Rock
Alburnett
14.26
33
Bryce Wilson
Springville
14.62
100M Dash - Finals - Heat 2
26
Graham Humpal
Anamosa
13.58
29
Eian Weber
Monticello
14.00
30
Cameron Marsh
Central City
14.26
32
Connor Spencer
Mount Vernon
14.55
34
Cody Feltes
Wahlert Catholic
15.25
35
Chaz McClendon
Monticello
15.71
36
Ben Wagner
Maquoketa Boys
15.73
37
Caleb Wilson
Central City
16.00
100M Dash - Finals - Heat 1
Matt Tijerina
Mount Vernon
NT
Troy Curtis
Central City
NT
Tanner Dye
Alburnett
NT
101 - Finals
1
Jarrett Moehlman
Lisbon
23.80
200M Dash - Finals - Heat 5
1
Connor Belken
Wahlert Catholic
22.96
10.00
2
Ray Venditti
Calamus-Wheatland
23.02
8.00
4
Caden Miller-Baker
Marion
24.45
5.00
5
Will Bennett
Lisbon
24.78
4.00
12
Mosses Martinez
Lone Tree
25.54
Alden Kuntz
Wahlert Catholic
SCR
200M Dash - Finals - Heat 4
3
Trey Holub
Central City
24.17
6.00
7
AJ Ambundo
Maquoketa Valley
25.17
2.00
8
Nelson Rhomberg
Mount Vernon
25.21
1.00
9
Joe Burke
West Delaware
25.32
10
Connor Becker
Maquoketa Boys
25.37
14
Cole Clark
Lisbon
25.57
200M Dash - Finals - Heat 3
6
Nolan McLean
Anamosa
24.83
3.00
13
Tyler Moser
Alburnett
25.55
15
Ky Kaufmann
Anamosa
25.71
16
Gavin Soukup
Alburnett
26.20
17
Nick Reid
Central City
26.38
19
Tucker Fuller
Calamus-Wheatland
26.66
200M Dash - Finals - Heat 2
11
Adam Schmitt
Monticello
25.46
18
Brody Brokaw
Monticello
26.64
20
Zach March
Springville
26.67
22
Jon Seibert
Maquoketa Valley
27.00
25
Christian Nunley
West Delaware
27.83
Bret Bower
Cascade-WD
NT
200M Dash - Finals - Heat 1
21
Levi Sotzen
Lone Tree
26.80
23
Jon Loughren
Mount Vernon
27.44
24
Marshall Cordes
Springville
27.77
26
Ben Fransen
Cascade-WD
28.15
27
Steven Kuan
Maquoketa Boys
28.32
201 - Finals
1
Jarrett Moehlman
Lisbon
45.80
400M Dash - Finals - Heat 5
1
Dylan Rickels
Anamosa
53.68
10.00
2
Max Hansen
Calamus-Wheatland
54.81
8.00
3
Trenton Pitlik
Mount Vernon
55.59
6.00
6
Mason Springer
Maquoketa Boys
56.81
3.00
11
Joe Burke
West Delaware
59.91
Alden Kuntz
Wahlert Catholic
NT
400M Dash - Finals - Heat 4
4
Jack Hoogland
Springville
56.33
5.00
5
Andrew Kloser
Maquoketa Valley
56.62
4.00
8
Jon Seibert
Maquoketa Valley
58.56
1.00
13
Ryne Mohrfeld
Lisbon
1:00.34
17
Marshal Van De Vegte
Central City
1:01.56
Izic Mackey
Alburnett
NT
400M Dash - Finals - Heat 3
7
Brady Lasack
Anamosa
58.21
2.00
9
Mario Aguilar
Cascade-WD
59.51
10
Cade Shield
Lone Tree
59.77
12
Grant Schnieders
West Delaware
1:00.21
14
Jacob Anderson
Calamus-Wheatland
1:00.49
Gavin Hiler
Marion
NT
400M Dash - Finals - Heat 2
15
Jack Kragenbrink
Mount Vernon
1:00.98
18
Cael Happel
Lisbon
1:02.76
19
Gavin Baugh
Monticello
1:04.24
20
Jayden Orcutt
Monticello
1:04.35
Ian Bunting
Marion
NT
Spencer DeMean
Springville
NT
400M Dash - Finals - Heat 1
16
Anthony Munoz
Cascade-WD
1:01.45
21
Diego MejiaMoreno
Wahlert Catholic
1:04.77
22
Brendan Koch
Maquoketa Boys
1:06.25
23
Max Crist
Alburnett
1:16.40
401 - Finals
1
Jarrett Moehlman
Lisbon
1:30.02
800M Run - Finals - Heat 2
1
Carter Oberfoell
Wahlert Catholic
2:01.29
10.00
2
Chase Knoche
Calamus-Wheatland
2:01.53
8.00
3
Zac McLean
Anamosa
2:03.98
6.00
4
Jacob Hocking
Wahlert Catholic
2:06.99
5.00
5
Chandler Gannon
Calamus-Wheatland
2:08.45
4.00
6
David Wolfe
Mount Vernon
2:08.61
3.00
7
Cobe Siebrecht
Lisbon
2:08.78
2.00
8
Jackson Meeker
Mount Vernon
2:10.07
1.00
9
Cole Cruise
Monticello
2:10.91
10
Reid Coates
Marion
2:11.67
11
Zach Chapman
Monticello
2:23.28
Colton Borst
Anamosa
SCR
800M Run - Finals - Heat 1
Matt Mensen
West Delaware
NT
Andrew Ossman
Alburnett
NT
Holden Cordes
Springville
NT
Tyler Kaalberg
Cascade-WD
NT
Mason Lubben
Maquoketa Valley
NT
Harmon Miller
Lone Tree
NT
Mason Springer
Maquoketa Boys
NT
Cale Christofferson
Lone Tree
NT
Cy Huber
Maquoketa Valley
NT
Shawn DeMoss
West Delaware
NT
Ivan Martin
Maquoketa Boys
NT
Gavin Hiler
Marion
NT
Brayden Bennett
Alburnett
NT
Quincy Happel
Lisbon
NT
Hunter Vogel
Cascade-WD
NT
801 - Finals
1
Jarrett Moehlman
Lisbon
3:10.37
110M Hurdles - Finals - Heat 4
1
Avery Martensen
Monticello
15.15
10.00
2
Matthew Barnett
Alburnett
15.72
8.00
3
Chad Neuzil
Maquoketa Valley
16.39
6.00
4
DaeQuan Johnson
Marion
17.14
5.00
5
Kyle Cole
West Delaware
17.40
4.00
6
Jackson Brus
Mount Vernon
17.74
3.00
7
Kole Becker
Lisbon
17.79
2.00
Brady Graff
Cascade-WD
SCR
110M Hurdles - Finals - Heat 3
8
Teige Hunt
Maquoketa Valley
18.14
1.00
9
Ty Jesenovec
Monticello
18.16
11
Luke Neighbor
Alburnett
18.68
12
Brady Buchmeyer
Calamus-Wheatland
18.71
13
David Warrington
Central City
18.82
15
Blake Engel
West Delaware
19.31
Nick Bandy
Wahlert Catholic
SCR
Caden Ungs
Monticello
SCR
110M Hurdles - Finals - Heat 2
10
Cody Edson
Anamosa
18.22
14
Bryce Clausen
Lisbon
19.11
16
Thomas McAllister
Marion
19.64
18
Tim Harmon
Maquoketa Valley
20.17
20
Jacob Wilkinson
Marion
20.90
21
Caleb Viers
Lone Tree
21.40
Riley Dolter
Wahlert Catholic
NT
110M Hurdles - Finals - Heat 1
17
Trey Orcutt
Central City
19.88
19
Eian Weber
Monticello
20.80
22
Brock Trenkamp
Maquoketa Valley
22.05
1600M Run - Finals - Heat 2
1
Harrison Vanderlinden
Marion
4:40.30
10.00
2
George Barton
Wahlert Catholic
4:41.98
8.00
3
Caleb Christiansen
Springville
4:52.57
6.00
4
Nathan Munshower
Wahlert Catholic
4:52.58
5.00
5
Oskar Andersen
Springville
4:54.07
4.00
6
Jasper Nietert
Monticello
4:54.35
3.00
7
Magnus Sands
Calamus-Wheatland
5:00.13
2.00
8
Chandler Gannon
Calamus-Wheatland
5:02.10
1.00
9
Carson Nauman
Cascade-WD
5:02.48
10
Blake Smith
West Delaware
5:04.49
11
Shane Erb
Marion
5:04.51
12
Kaleb Brand
Mount Vernon
5:07.78
14
Noah Neofotist
Alburnett
5:19.46
19
Alberto Cortez
Lone Tree
5:23.58
21
Carter Cruise
Monticello
5:24.56
1600M Run - Finals - Heat 1
13
Nolan Ries
Maquoketa Valley
5:18.79
15
Michael Schaul
Maquoketa Valley
5:19.74
16
Cole Miller
Cascade-WD
5:19.86
17
Truman Krob
Lisbon
5:20.55
18
Alex Fencl
Mount Vernon
5:23.13
20
Brady Lasack
Anamosa
5:23.80
22
Brent Sperfslage
Alburnett
5:29.57
23
Jacob Wenger
West Delaware
5:40.20
24
Tryston Engen
Central City
5:51.29
25
Ericson Morris
Lisbon
5:55.67
26
Ivan Martin
Maquoketa Boys
5:57.04
27
Mason Springer
Maquoketa Boys
6:02.33
Nick Saltzman
Lone Tree
SCR
Mitchell Engelbart
Anamosa
SCR
Triston Dieteker
Central City
SCR
3200M Run - Finals
1
Nathan Munshower
Wahlert Catholic
10:12.63
10.00
2
Oliver Crocker
Mount Vernon
10:24.73
8.00
3
Cole Cruise
Monticello
10:33.33
6.00
4
Caden Eskelsen
Mount Vernon
10:46.91
5.00
5
Truman Krob
Lisbon
11:10.18
4.00
6
Brett McCart
Calamus-Wheatland
11:11.55
3.00
7
Seth Beuthein
Calamus-Wheatland
11:17.00
2.00
8
Cy Huber
Maquoketa Valley
11:42.22
1.00
9
Carter Hall
Lisbon
11:43.13
10
Brent Sperfslage
Alburnett
11:54.24
11
Shawn DeMoss
West Delaware
11:59.39
12
Tristan Weers
Anamosa
12:20.03
13
Tate Trenkamp
Maquoketa Valley
12:23.14
14
Nick Dolphin
Wahlert Catholic
12:23.15
15
Matt Mensen
West Delaware
12:24.27
16
Ian Bunting
Marion
14:44.40
400M Hurdle - Finals - Heat 5
1
Avery Martensen
Monticello
57.16
10.00
2
Dalen Acton
Maquoketa Boys
57.49
8.00
3
Nick Bandy
Wahlert Catholic
1:00.47
6.00
4
Dylan Rickels
Anamosa
1:01.18
5.00
5
Brady Buchmeyer
Calamus-Wheatland
1:01.50
4.00
7
Wyatt Bickford
Anamosa
1:01.76
2.00
400M Hurdle - Finals - Heat 4
6
Kole Becker
Lisbon
1:01.65
3.00
8
Nolan Brand
Mount Vernon
1:03.14
1.00
9
Keenan Rose
Alburnett
1:04.32
12
Ty Jesenovec
Monticello
1:05.32
14
Todd Acton
Maquoketa Boys
1:05.92
18
Tim Harmon
Maquoketa Valley
1:07.48
400M Hurdle - Finals - Heat 3
10
Leo Appleton
Mount Vernon
1:04.82
11
Blake Engel
West Delaware
1:05.19
16
Tommy King
Wahlert Catholic
1:06.39
17
Nolan Ossman
Alburnett
1:07.36
19
Abram Dierieckx
Calamus-Wheatland
1:08.18
23
Will Halverson
West Delaware
1:09.99
400M Hurdle - Finals - Heat 2
13
Bryce Clausen
Lisbon
1:05.38
15
Brennan Tye
Central City
1:05.94
21
Austin Smith
Springville
1:09.33
22
Tanner Malanaphy
Springville
1:09.85
400M Hurdle - Finals - Heat 1
20
Alex Viner
Lone Tree
1:09.16
24
Cade Patterson
Lone Tree
1:12.84
Ethan Tye
Central City
NT
Discus - Finals - Heat 3
1
Matt Vislisel
Mount Vernon
170-05.25
10.00
2
Mitchell Miller
Wahlert Catholic
158-05
8.00
3
Wade Picray
Monticello
142-10
6.00
4
Hagen Waters
Lisbon
135-04.75
5.00
5
Cooper Becthold
Mount Vernon
135-01.50
4.00
6
Nolan McLean
Anamosa
135-01
3.00
7
Blake Becker
Maquoketa Valley
133-08.50
2.00
8
Lucas Topping
Wahlert Catholic
123-01.50
1.00
9
Brian Heims
Maquoketa Valley
121-05.25
11
Cale Yoder
Lone Tree
116-06.50
12
Christian Nunley
West Delaware
115-05.50
14
Luke Weber
Monticello
112-08
15
Shawn Buhr
Anamosa
110-02.50
17
Garret Wagner
Marion
107-04
25
Nathan Watters
Maquoketa Boys
90-01.25
35
Mitch Krogmann
West Delaware
75-09
Jordan Searcy
Calamus-Wheatland
SCR
Discus - Finals - Heat 2
10
Kaden Swanger
Marion
117-06
13
Andrew Hildebrand
Maquoketa Valley
113-05.25
16
Adam Terry
Monticello
107-10
18
Dillon Grau
Calamus-Wheatland
106-09.75
20
Tyler Bell
Lone Tree
101-07.50
21
Cory Fairbanks
Marion
99-08.50
22
Teddy Koch
Maquoketa Boys
98-04.75
24
Brendan Koch
Maquoketa Boys
90-06
26
Jamien Moore
Lisbon
89-01
29
Kodey Miles
Cascade-WD
86-10.75
30
Brayden Cleeton
Monticello
86-03.50
31
Colin Grau
Calamus-Wheatland
86-03
34
Gabe Boeckman
Calamus-Wheatland
83-01
37
Wyatt Schwenker
Maquoketa Boys
74-07
38
Brevin Hahn
Marion
72-11.25
44
Kaleb Topping
Cascade-WD
32-05.50
Wyatt Starry
Central City
SCR
Discus - Finals - Heat 1
19
Drew Feltes
Springville
102-03
23
Noah Neofotist
Alburnett
95-03.75
27
Reed Stallman
Alburnett
88-06
28
Calvin Gehring
Alburnett
87-07
32
Eric Cerda
Wahlert Catholic
85-11
33
Brock Trenkamp
Maquoketa Valley
83-06
36
Austin Happel
Lisbon
74-08
39
Troy Curtis
Central City
69-08.75
40
Holden Sevening
Alburnett
68-07.75
41
Dustin Ferris
Central City
61-05.25
42
Logan Dales
Anamosa
59-08
43
Wade Yoder
Central City
46-10
Travis Evens
Springville
SCR
Dillon Jacobsen
West Delaware
SCR
Malachi Stille
Wahlert Catholic
SCR
High Jump - Finals
1
Izic Mackey
Alburnett
5-10.00
10.00
2
Avery Martensen
Monticello
5-10.00
8.00
3
Logan Woellert
West Delaware
5-08.00
6.00
4
Brady Buchmeyer
Calamus-Wheatland
5-08.00
5.00
5
Caden Ungs
Monticello
5-06.00
4.00
6
Tommy Specht
Wahlert Catholic
5-06.00
3.00
7
Luke Menster
Springville
5-04.00
2.00
8
Anthony Yamilkowski
Alburnett
5-04.00
1.00
9
David Warrington
Central City
5-04.00
Christian Pumphrey
Lisbon
SCR
Grant Schnieders
West Delaware
NH
Keagan Jarchow
Lisbon
NH
DaeQuan Johnson
Marion
SCR
Trevor Weber
Mount Vernon
SCR
Gavin Wollum
Lisbon
SCR
DaShaun Werling
Mount Vernon
SCR
Shane Erb
Marion
NH
AJ Ambundo
Maquoketa Valley
NH
Landen Deutmeyer
Maquoketa Valley
NH
Colton Borst
Anamosa
SCR
Long Jump - Finals - Heat 2
1
Danny McDermott
Wahlert Catholic
20-04.00
10.00
2
Tyler Elliott
Mount Vernon
19-04.75
8.00
3
Kyle Cole
West Delaware
19-01.25
6.00
4
Devyn Decious
Lisbon
18-09.50
5.00
5
Ky Kaufmann
Anamosa
18-03.50
4.00
7
Marshal Van De Vegte
Central City
18-00.00
2.00
8
Zach Stratton
West Delaware
17-08.75
1.00
9
Thomas McAllister
Marion
17-03.25
10
Gavin Soukup
Alburnett
17-02.00
12
Kole Becker
Lisbon
16-11.50
13
Braeden Svoboda
Marion
16-09.50
15
AJ Ambundo
Maquoketa Valley
16-06.75
18
Lucas Unsen
Marion
16-03.25
21
Neo Magoon
Alburnett
15-08.75
27
Emmett Sheets
Maquoketa Boys
15-00.75
Long Jump - Finals - Heat 1
6
Alex Viner
Lone Tree
18-01.00
3.00
11
Tyler Rowold
Calamus-Wheatland
17-01.25
14
Cade Shield
Lone Tree
16-07.00
16
Trey Orcutt
Central City
16-06.50
17
Kaden Schnede
Calamus-Wheatland
16-05.00
19
Garrett Hormann
Mount Vernon
16-00.00
20
Cael Hodges
Marion
15-11.50
22
Jacob Padilla
Wahlert Catholic
15-08.50
23
Dylan DeMean
Springville
15-06.00
24
Nelson Rhomberg
Mount Vernon
15-03.25
24
Will Halverson
West Delaware
15-03.25
26
Adam Schmitt
Monticello
15-03.00
28
Marcus Pruismann
Central City
13-10.75
29
Steven Kuan
Maquoketa Boys
13-02.00
Devante Strickland
Maquoketa Valley
SCR
Shot Put - Finals - Heat 3
19
Teddy Koch
Maquoketa Boys
36-11.00
20
Caleb Yoder
Lone Tree
36-07.00
33
Nolan Reiling
Lisbon
32-11.00
33
Holden Sevening