Team Results for 45th Annual Washington Girls' - Female
1
SOLON
132.00
Point Breakdown
 
Gabbi Bullard
18.50
 
Makinley Levin
13.50
 
Abby Smith
13.00
 
Taylor Ryan
10.50
 
Ellie Wolff
8.50
 
Annika Kruse
7.50
 
Rachael Nelson
7.00
 
Kiersten Conway
6.50
 
Kaia Holtkamp
6.50
 
Shawna Lindemann
5.00
 
Peyton Sands
5.00
 
Emma Bock
5.00
 
Khaylor Fleck
4.50
 
Meghan O'Neill
4.00
 
Erin Kerkhoff
2.50
 
Heather Bachus
2.50
 
Hannah Bock
2.50
 
Ava Conrad
2.00
 
Raysa Garbes
2.00
 
Aira Foster
1.50
 
Jada Buffington
1.50
 
Jeannie Jedlicka
1.50
 
Elli Becicka
1.00
 
2
MT. PLEASANT
121.00
Point Breakdown
 
Abby Ryon
20.00
 
Maggie Cristoforo
14.00
 
Maggie Jennings
12.75
 
Lyndi Vantiger
12.00
 
Karsyn Lamm
10.50
 
Maddie Williamson
8.00
 
Lexie Magnani
8.00
 
Alyssa Striegel
6.00
 
Kenna Lamm
5.50
 
Jadan Brumbaugh
4.00
 
Jenna Gilmore
3.50
 
Avery Sutter
3.25
 
Abby Blint
2.50
 
Claire Holtkamp
2.00
 
Ralyn Seberg
2.00
 
Cristina Carthey
1.75
 
Kendall Dascher
1.75
 
Sydni Coleman
1.50
 
Aurora Vansickel
1.00
 
Monroe Swain
1.00
 
3
BENTON COMMUNITY - VH
77.00
Point Breakdown
 
Grace Martensen
13.00
 
Lauren Woeste
12.00
 
Jaden Thys
10.25
 
Abby Rinderknecht
8.00
 
Kasi McWhorter
6.00
 
Lauren Slouha
5.00
 
Kiah Coffin
4.25
 
Paige King
4.00
 
Ashtynn Lohrer
3.00
 
Hailee Ricklefs
3.00
 
Mallory Thys
2.25
 
Machaela Ingalls
2.00
 
Shakayla Lamer
1.25
 
Jess Crawford
1.00
 
Jorja Allen
1.00
 
Jaden St. John
0.25
 
Kaitlyn Kulbartz
0.25
 
Raynee LaGrange
0.25
 
Lauren Price
0.25
 
4
WASHINGTON
65.00
Point Breakdown
 
Kelsey Pacha
18.50
 
Ashley Telleen
13.50
 
Isabel Bailey
11.50
 
Jenah Greiner
7.50
 
Leah Marek
6.00
 
Elyse Hunt
4.00
 
Olivia Marek
2.50
 
Liaden Fillinger
0.50
 
Ellie Anderson
0.25
 
Victoria Hinson
0.25
 
Addison Six
0.25
 
Cloe Telleen
0.25
 
5
TIPTON
63.00
Point Breakdown
 
Jamie Kofron
20.00
 
Amanda Smith
6.00
 
Kelley Lieser
6.00
 
Sommer Daniel
5.50
 
Rachel Bierman
5.50
 
Emily Hermsen
5.50
 
Liz Bierman
5.00
 
Kallie Wallick
2.50
 
Karlee Kamberling
1.25
 
Sydney Barton
1.00
 
Ashlyn Curry
1.00
 
Courtney Petersen
1.00
 
Alyssa Mente
0.75
 
Maddie Swick
0.50
 
Kaleena Hagen
0.50
 
Halle McCollough
0.50
 
Jaydon Bierman
0.25
 
Kailee Martin
0.25
 
6
CLEAR CREEK AMANA
54.00
Point Breakdown
 
Kaylie Barker
10.50
 
Ainsley Schrock
9.00
 
Allie Kounkel
8.00
 
Emily Coleman
7.50
 
Karsyn Stratton
4.50
 
Cierra Lacina
3.50
 
Abby Stevens
2.75
 
Sarina Dietrick
2.00
 
Kayla Jiras
2.00
 
Madeline Fox
1.75
 
Lauren Lasswell
1.50
 
Rylee Rummelhart
0.75
 
Grace Bedford
0.25
 
7
KEOKUK
49.00
Point Breakdown
 
Miracle Ailes
32.00
 
Lindsey Campbell
10.50
 
Tiana Stokes
2.75
 
Mahayla Arrowood
2.50
 
Jennifer Jones
0.50
 
Alizah Elliott
0.25
 
Nastasya Kane
0.25
 
Emma Gobart
0.25
 
8
FORT MADSION
15.00
Point Breakdown
 
Raquel Schneider
6.50
 
Claire Hellman
4.00
 
Olivia Williams
1.00
 
Aleaya Klesner
1.00
 
Lauren King
1.00
 
Reyna Lampe
0.50
 
Kylee Cashman
0.50
 
Taylor Barnes
0.50
 
9
ALBIA
10.00
Point Breakdown
 
Sherryl Mae Rowe
4.00
 
Ayana Thomas
4.00
 
Marrisa Terrell
1.00
 
Ellie Martin
1.00
 
100M Dash - Finals - Heat 4
1
Miracle Ailes
KEOKUK
12.86
10.00
2
Lindsey Campbell
KEOKUK
13.48
8.00
4
Isabel Bailey
WASHINGTON
13.68
4.00
5
Khaylor Fleck
SOLON
13.71
2.00
6
Avery Sutter
MT. PLEASANT
13.79
1.00
7
Lyndi Vantiger
MT. PLEASANT
13.93
8
Heather Bachus
SOLON
14.13
14
Bailey Olerich
CLEAR CREEK AMANA
14.74
100M Dash - Finals - Heat 3
3
Ellie Wolff
SOLON
13.62
6.00
9
Megan Schulte
BENTON COMMUNITY - VH
14.29
10
Jorja Allen
BENTON COMMUNITY - VH
14.31
11
Jaydon Bierman
TIPTON
14.50
12
Olivia Marek
WASHINGTON
14.72
16
Jada Garrett
BENTON COMMUNITY - VH
15.03
18
Grace Bedford
CLEAR CREEK AMANA
15.07
21
Meghan Cullen
CLEAR CREEK AMANA
15.70
100M Dash - Finals - Heat 2
13
Sara Pistek
ALBIA
14.73
15
Kailee Martin
TIPTON
15.00
16
Mahayla Arrowood
KEOKUK
15.03
19
Ellie Spurgin
ALBIA
15.12
20
Abby Ross
MT. PLEASANT
15.40
22
Julia Seel
FORT MADSION
15.91
100M Dash - Finals - Heat 1
23
Madelyn Swigart
FORT MADSION
16.06
24
Lauren Bayer
ALBIA
16.12
25
Dalyn Wondra
FORT MADSION
16.99
26
Autumn Schrock
WASHINGTON
17.23
200M Dash - Finals - Heat 4
1
Miracle Ailes
KEOKUK
26.60
10.00
2
Taylor Ryan
SOLON
27.09
8.00
3
Makinley Levin
SOLON
27.49
6.00
4
Jenah Greiner
WASHINGTON
27.61
4.00
7
Jorja Allen
BENTON COMMUNITY - VH
30.12
1.00
12
Tiana Stokes
KEOKUK
31.33
200M Dash - Finals - Heat 3
5
Ellie Wolff
SOLON
28.64
6
Kenna Lamm
MT. PLEASANT
29.42
2.00
8
Kendall Dascher
MT. PLEASANT
30.71
14
Elyse Hunt
WASHINGTON
31.48
16
Bailey Olerich
CLEAR CREEK AMANA
31.71
17
Sydni Coleman
MT. PLEASANT
32.25
200M Dash - Finals - Heat 2
9
Ayana Thomas
ALBIA
30.91
10
Jennifer Jones
KEOKUK
31.09
14
Taylor Barnes
FORT MADSION
31.48
18
Jada Garrett
BENTON COMMUNITY - VH
32.30
19
Lauren Lasswell
CLEAR CREEK AMANA
32.84
Emily Shepler
FORT MADSION
SCR
200M Dash - Finals - Heat 1
11
Amanda Weih
CLEAR CREEK AMANA
31.15
13
Kaitlyn Kulbartz
BENTON COMMUNITY - VH
31.41
20
Cloe Telleen
WASHINGTON
32.96
21
Ella Teno
ALBIA
34.36
22
Josie Moode
ALBIA
34.38
23
Madelyn Swigart
FORT MADSION
36.20
400M Dash - Finals - Heat 4
1
Maggie Cristoforo
MT. PLEASANT
1:03.49
10.00
2
Jaden Thys
BENTON COMMUNITY - VH
1:07.46
8.00
3
Kelley Lieser
TIPTON
1:09.98
6.00
5
Machaela Ingalls
BENTON COMMUNITY - VH
1:11.85
2.00
7
Paige King
BENTON COMMUNITY - VH
1:13.27
Kallie Wallick
TIPTON
SCR
400M Dash - Finals - Heat 3
4
Elyse Hunt
WASHINGTON
1:11.40
4.00
6
Ellie Martin
ALBIA
1:12.27
1.00
9
Brooklyn Leshen
ALBIA
1:14.18
10
Victoria Hinson
WASHINGTON
1:14.49
11
Jessi Andrew
MT. PLEASANT
1:14.55
400M Dash - Finals - Heat 2
8
Jenna Bachus
SOLON
1:13.41
12
Ellie Anderson
WASHINGTON
1:18.12
15
Suah Kim
CLEAR CREEK AMANA
1:23.35
Malena Yocum
MT. PLEASANT
SCR
Emily Shepler
FORT MADSION
SCR
400M Dash - Finals - Heat 1
13
Brooke Smith
ALBIA
1:19.70
14
Abby Arrowood
KEOKUK
1:21.88
Isabella DiBeasi
CLEAR CREEK AMANA
DQ
800M Run - Finals
1
Maggie Jennings
MT. PLEASANT
2:27.79
10.00
2
Lauren Woeste
BENTON COMMUNITY - VH
2:39.68
8.00
3
Emily Coleman
CLEAR CREEK AMANA
2:40.55
6.00
4
Amanda Smith
TIPTON
2:44.86
4.00
5
Sherryl Mae Rowe
ALBIA
2:49.08
2.00
6
Ralyn Seberg
MT. PLEASANT
2:52.63
1.00
7
Liaden Fillinger
WASHINGTON
2:57.86
8
Claire Holtkamp
MT. PLEASANT
2:59.10
9
Kaitlyn Trimpe
CLEAR CREEK AMANA
2:59.35
10
Katelyn Buscher
BENTON COMMUNITY - VH
3:03.20
11
Addie Bierman
TIPTON
3:06.30
12
Jayna Koffron
SOLON
3:08.19
13
Olivia Price
BENTON COMMUNITY - VH
3:09.16
14
Addison Six
WASHINGTON
3:11.13
15
Tahylor Terrell
ALBIA
3:13.34
16
Hannah Kramer
SOLON
3:14.42
17
Brianna Williams
WASHINGTON
3:30.57
Calista Haasl
SOLON
SCR
Alyssa Mente
TIPTON
SCR
100M Hurdles - Finals - Heat 3
1
Grace Martensen
BENTON COMMUNITY - VH
15.48
10.00
2
Kelsey Pacha
WASHINGTON
17.17
8.00
3
Karsyn Lamm
MT. PLEASANT
17.24
6.00
4
Maddie Williamson
MT. PLEASANT
17.50
4.00
5
Rachael Nelson
SOLON
17.52
2.00
6
Shawna Lindemann
SOLON
17.57
1.00
9
Reyna Lampe
FORT MADSION
18.24
20
Sydney Barton
TIPTON
21.56
100M Hurdles - Finals - Heat 2
7
Mallory Thys
BENTON COMMUNITY - VH
17.88
8
Jada Buffington
SOLON
17.96
10
Serenity Keomanivong
MT. PLEASANT
18.30
11
Ashlyn Curry
TIPTON
18.42
12
Brooklyn Powless
ALBIA
18.97
14
Courtney Petersen
TIPTON
19.21
16
Madeline Fox
CLEAR CREEK AMANA
20.03
19
Allison Major
ALBIA
20.90
100M Hurdles - Finals - Heat 1
13
Parker Schroeder
BENTON COMMUNITY - VH
19.15
15
Nastasya Kane
KEOKUK
19.51
17
Alizah Elliott
KEOKUK
20.15
18
Liz Schultz
CLEAR CREEK AMANA
20.31
21
Emma Gobart
KEOKUK
23.08
22
Kyleigh Dolan
WASHINGTON
23.37
1500M Run - Finals
1
Abby Ryon
MT. PLEASANT
5:20.49
10.00
2
Kaylie Barker
CLEAR CREEK AMANA
5:32.37
8.00
3
Abby Rinderknecht
BENTON COMMUNITY - VH
5:32.80
6.00
4
Kiersten Conway
SOLON
5:36.61
4.00
5
Sherryl Mae Rowe
ALBIA
5:37.80
2.00
6
Hailee Ricklefs
BENTON COMMUNITY - VH
5:41.65
1.00
7
Katie Dennis
FORT MADSION
5:42.40
8
Saige Hauer
SOLON
5:45.77
9
Victoria Hinson
WASHINGTON
5:56.72
10
Olivia Wilson
BENTON COMMUNITY - VH
6:01.57
11
Aurora Vansickel
MT. PLEASANT
6:06.11
12
Claire Hellman
FORT MADSION
6:07.74
13
Peyton Cuddeback
WASHINGTON
6:49.20
14
Suah Kim
CLEAR CREEK AMANA
6:56.93
15
Isabella DiBeasi
CLEAR CREEK AMANA
7:11.73
Lauren King
FORT MADSION
SCR
Sydney Cuddeback
WASHINGTON
SCR
Amanda Smith
TIPTON
SCR
Destiny Bennett
KEOKUK
SCR
3000M Run - Finals
1
Abby Ryon
MT. PLEASANT
10:34.48
10.00
2
Allie Kounkel
CLEAR CREEK AMANA
12:38.20
8.00
3
Annika Kruse
SOLON
12:39.78
6.00
4
Claire Hellman
FORT MADSION
12:46.50
4.00
5
Claire Holtkamp
MT. PLEASANT
12:47.22
2.00
6
Lauren King
FORT MADSION
13:26.41
1.00
7
Brooke Smith
ALBIA
13:33.73
8
Peyton Cuddeback
WASHINGTON
14:10.38
Destiny Bennett
KEOKUK
SCR
400M Hurdle - Finals - Heat 2
1
Gabbi Bullard
SOLON
1:07.98
10.00
2
Ashley Telleen
WASHINGTON
1:15.19
8.00
3
Raquel Schneider
FORT MADSION
1:17.34
6.00
4
Kiah Coffin
BENTON COMMUNITY - VH
1:17.84
4.00
Erin Kerkhoff
SOLON
SCR
Maggie Cristoforo
MT. PLEASANT
SCR
400M Hurdle - Finals - Heat 1
5
Jenna Gilmore
MT. PLEASANT
1:20.68
2.00
6
Jess Crawford
BENTON COMMUNITY - VH
1:21.31
1.00
7
Becca Pistek
ALBIA
1:21.65
8
Janelle Morris
BENTON COMMUNITY - VH
1:24.30
Nastasya Kane
KEOKUK
DQ
Discus - Finals - Heat 2
1
Jamie Kofron
TIPTON
140-02
10.00
2
Ainsley Schrock
CLEAR CREEK AMANA
114-03
8.00
3
Alyssa Striegel
MT. PLEASANT
107-06
6.00
4
Liz Bierman
TIPTON
105-03
4.00
5
Ava Conrad
SOLON
104-11
2.00
6
Elli Becicka
SOLON
104-03
1.00
7
Kasi McWhorter
BENTON COMMUNITY - VH
103-11
8
Grace Kelley
MT. PLEASANT
99-10
9
Raysa Garbes
SOLON
87-10
10
Kamryn Chapman
TIPTON
84-03
12
Haylee Davis
KEOKUK
83-10
13
Dalyn Wondra
FORT MADSION
82-04
14
Sydney McCarron
KEOKUK
82-01
18
Jadyn Scott
KEOKUK
74-02
Discus - Finals - Heat 1
10
Alyssa Dascher
MT. PLEASANT
84-03
14
Kaydine Smith
ALBIA
82-01
16
Julia Seel
FORT MADSION
79-09
17
Haleigh McDonald
ALBIA
79-04
19
Katelyn Buscher
BENTON COMMUNITY - VH
71-02
20
Karsyn Semelroth
BENTON COMMUNITY - VH
70-11
21
Rylee Fishback
WASHINGTON
69-06
22
Teagan Bollers
CLEAR CREEK AMANA
69-04
23
Dakaria Matthews
CLEAR CREEK AMANA
69-02
24
Samantha Miller
WASHINGTON
66-03
25
Jenna Messer
WASHINGTON
51-10
26
Emma Herr
WASHINGTON
50-09
High Jump - Finals
1
Miracle Ailes
KEOKUK
5-04.00
10.00
2
Abby Smith
SOLON
4-10.00
8.00
3
Gabbi Bullard
SOLON
4-08.00
6.00
3
Kaia Holtkamp
SOLON
4-08.00
5
Ayana Thomas
ALBIA
4-06.00
4.00
Serenity Keomanivong
MT. PLEASANT
NH
Long Jump - Finals
1
Lyndi Vantiger
MT. PLEASANT
16-01.00
10.00
2
Kelsey Pacha
WASHINGTON
16-00.50
8.00
3
Makinley Levin
SOLON
15-08.50
6.00
4
Isabel Bailey
WASHINGTON
15-00.50
4.00
5
Karsyn Stratton
CLEAR CREEK AMANA
14-06.50
2.00
6
Marrisa Terrell
ALBIA
14-06.50
1.00
7
Lauren Slouha
BENTON COMMUNITY - VH
14-06.00
8
Jenna Gilmore
MT. PLEASANT
13-09.50
9
Kaitlyn Kulbartz
BENTON COMMUNITY - VH
13-04.50
10
Kynzie Vollbrecht
BENTON COMMUNITY - VH
13-02.00
11
Katelyn Coons
SOLON
13-01.00
12
Olivia Marek
WASHINGTON
12-11.50
13
Sara Webb
TIPTON
12-04.00
Shot Put - Finals - Heat 2
1
Jamie Kofron
TIPTON
43-00.00
10.00
2
Lexie Magnani
MT. PLEASANT
40-08.00
8.00
3
Kasi McWhorter
BENTON COMMUNITY - VH
36-09.50
6.00
4
Jadan Brumbaugh
MT. PLEASANT
35-04.00
4.00
5
Raysa Garbes
SOLON
34-11.00
2.00
6
Ainsley Schrock
CLEAR CREEK AMANA
34-04.00
1.00
7
Jenna Ladage
SOLON
34-00.00
8
Haleigh McDonald
ALBIA
32-11.00
9
Liz Bierman
TIPTON
32-02.50
10
Sydney McCarron
KEOKUK
30-09.00
11
Laken Hermiston
TIPTON
29-09.00
12
Kylee Cashman
FORT MADSION
29-00.00
13
Baylee McEntee
KEOKUK
28-03.50
15
Grace Kelley
MT. PLEASANT
26-09.00
Shot Put - Finals - Heat 1
14
Kate Benzing
SOLON
28-00.00
16
Samantha Miller
WASHINGTON
26-08.00
17
Abigail Belba
KEOKUK
25-10.00
18
Teagan Bollers
CLEAR CREEK AMANA
24-09.00
19
Jenna Messer
WASHINGTON
23-03.00
19
Dalyn Wondra
FORT MADSION
23-03.00
21
Karsyn Semelroth
BENTON COMMUNITY - VH
23-00.00
22
Rylee Fishback
WASHINGTON
22-11.00
23
Dakaria Matthews
CLEAR CREEK AMANA
22-07.00
24
Emma Herr
WASHINGTON
22-06.50
25
Kaydine Smith
ALBIA
21-02.50
4X100M Relay - Finals - Heat 3
1
SOLON
52.40
10.00
Runners
Taylor Ryan
Khaylor Fleck
Abby Smith
Ellie Wolff
 
2
KEOKUK
52.62
8.00
Runners
Lindsey Campbell
Mahayla Arrowood
Tiana Stokes
Miracle Ailes
Jennifer Jones
 
3
WASHINGTON
52.66
6.00
Runners
Leah Marek
Isabel Bailey
Jenah Greiner
Ashley Telleen
 
4
BENTON COMMUNITY - VH
52.83
4.00
Runners
Shakayla Lamer
Ashtynn Lohrer
Lauren Slouha
Grace Martensen
 
5
MT. PLEASANT
53.62
2.00
Runners
Karsyn Lamm
Kenna Lamm
Lyndi Vantiger
Avery Sutter
 
6
SOLON
55.17
Runners
Shawna Lindemann
Hannah Bock
Jeannie Jedlicka
Jada Buffington
 
4X100M Relay - Finals - Heat 2
7
CLEAR CREEK AMANA
55.78
1.00
Runners
Abby Stevens
Rylee Rummelhart
Madeline Fox
Grace Bedford
Amanda Weih
 
8
TIPTON
56.56
Runners
Sydney Barton
Jaydon Bierman
Kailee Martin
Courtney Petersen
 
10
ALBIA
57.23
Runners
Sara Pistek
Marrisa Terrell
Ayana Thomas
Ellie Spurgin
Brooklyn Powless
 
11
FORT MADSION
57.60
Runners
Reyna Lampe
Taylor Barnes
Olivia Williams
Raquel Schneider
 
4X100M Relay - Finals - Heat 1
9
BENTON COMMUNITY - VH
56.61
Runners
Lauren Price
Mallory Thys
Avrie Peck
Kynzie Vollbrecht
 
12
ALBIA
1:01.43
Runners
Ellie Martin
Emma Martin
Lauren Bayer
Josie Moode
Ella Teno
 
13
WASHINGTON
1:03.41
Runners
Kyleigh Dolan
Cloe Telleen
Rylee Fishback
Ellie Anderson
 
4x100M Weight Person Relay - Finals
1
KEOKUK
1:02.50
Runners
Abigail Belba
Baylee McEntee
Sydney McCarron
Haylee Davis
Jadyn Scott
 
2
WASHINGTON
1:08.50
Runners
Addison Six
Emma Herr
Jenna Messer
Samantha Miller
 
CLEAR CREEK AMANA
SCR
Runners
Dakaria Matthews
Teagan Bollers
Ainsley Schrock
Grace Buser
Lillie Haman
 
SOLON
SCR
Runners
Elli Becicka
Raysa Garbes
Ava Conrad
Jenna Ladage
 
4X200M Relay - Finals - Heat 2
1
SOLON
1:54.08
10.00
Runners
Heather Bachus
Hannah Bock
Emma Bock
Kaia Holtkamp
 
2
WASHINGTON
1:55.11
8.00
Runners
Isabel Bailey
Leah Marek
Olivia Marek
Ashley Telleen
 
3
MT. PLEASANT
1:56.59
6.00
Runners
Abby Blint
Kenna Lamm
Lyndi Vantiger
Avery Sutter
 
4
CLEAR CREEK AMANA
1:59.43
4.00
Runners
Abby Stevens
Karsyn Stratton
Cierra Lacina
Sarina Dietrick
Rylee Rummelhart
 
6
TIPTON
2:01.24
1.00
Runners
Kailee Martin
Alyssa Mente
Jaydon Bierman
Karlee Kamberling
 
7
BENTON COMMUNITY - VH
2:02.50
Runners
Shakayla Lamer
Avrie Peck
Lauren Price
Kynzie Vollbrecht
 
4X200M Relay - Finals - Heat 1
5
KEOKUK
2:00.69
2.00
Runners
Lindsey Campbell
Mahayla Arrowood
Jennifer Jones
Tiana Stokes
Abby Arrowood
 
8
ALBIA
2:02.93
Runners
Sara Pistek
Ellie Spurgin
Marrisa Terrell
Brooklyn Leshen
Brooklyn Powless
 
9
FORT MADSION
2:09.46
Runners
Raquel Schneider
Aleaya Klesner
Kylee Cashman
Julia Seel
 
10
BENTON COMMUNITY - VH
2:17.06
Runners
Riley Curtis
Emma Fry
Mackenzie Kvam
Ayriana Veerhusen
 
4X400M Relay - Finals - Heat 2
1
TIPTON
4:25.54
10.00
Runners
Kallie Wallick
Rachel Bierman
Emily Hermsen
Sommer Daniel
 
2
BENTON COMMUNITY - VH
4:33.62
8.00
Runners
Jaden Thys
Lauren Woeste
Paige King
Lauren Slouha
 
3
SOLON
4:35.08
6.00
Runners
Kaia Holtkamp
Meghan O'Neill
Aira Foster
Annika Kruse
 
4
CLEAR CREEK AMANA
4:37.41
4.00
Runners
Cierra Lacina
Karsyn Stratton
Kayla Jiras
Sarina Dietrick
Emily Coleman
 
5
WASHINGTON
4:38.71
2.00
Runners
Kelsey Pacha
Olivia Marek
Leah Marek
Liaden Fillinger
 
6
MT. PLEASANT
4:42.62
1.00
Runners
Cristina Carthey
Kendall Dascher
Avery Sutter
Maggie Jennings
 
4X400M Relay - Finals - Heat 1
7
TIPTON
4:50.36
Runners
Halle McCollough
Maddie Swick
Alyssa Mente
Kaleena Hagen
 
8
BENTON COMMUNITY - VH
4:50.99
Runners
Machaela Ingalls
Jaden St. John
Megan Marks
Megan Kenny
 
9
ALBIA
4:51.67
Runners
Allison Major
Becca Pistek
Brooklyn Powless
Brooke Smith
Sherryl Mae Rowe
 
10
MT. PLEASANT
5:08.02
Runners
 
11
CLEAR CREEK AMANA
5:10.70
Runners
Emily Coleman
Lauren Lasswell
Liz Schultz
Allie Kounkel
Meghan Cullen
 
12
ALBIA
5:12.08
Runners
Sara Pistek
Tahylor Terrell
Ellie Martin
Emma Martin
Ella Teno
 
4X800M Relay - Finals
1
SOLON
10:04.40
10.00
Runners
Erin Kerkhoff
Kaia Holtkamp
Emma Bock
Kiersten Conway
 
2
BENTON COMMUNITY - VH
10:37.44
8.00
Runners
Paige King
Lauren Woeste
Hailee Ricklefs
Abby Rinderknecht
 
3
CLEAR CREEK AMANA
11:03.00
6.00
Runners
Kaylie Barker
Emily Coleman
Lauren Lasswell
Madeline Fox
Liz Schultz
 
4
SOLON
11:03.02
Runners
Calista Haasl
Saige Hauer
Hannah Kramer
Aira Foster
 
5
MT. PLEASANT
11:10.36
4.00
Runners
Monroe Swain
Abby Blint
Aurora Vansickel
Ralyn Seberg
 
6
TIPTON
11:57.49
2.00
Runners
Halle McCollough
Alyssa Mente
Maddie Swick
Kaleena Hagen
 
7
BENTON COMMUNITY - VH
12:02.45
Runners
Olivia Wilson
Trinity LaGrange
Olivia Price
Maya Sahu
 
8
WASHINGTON
12:05.60
1.00
Runners
Victoria Hinson
Ellie Anderson
Cloe Telleen
Addison Six
 
400M Shuttle Hurdle Relay - Finals - Heat 2
1
SOLON
1:08.60
10.00
Runners
Peyton Sands
Shawna Lindemann
Rachael Nelson
Gabbi Bullard
 
2
BENTON COMMUNITY - VH
1:09.94
8.00
Runners
Ashtynn Lohrer
Lauren Slouha
Mallory Thys
Grace Martensen
 
3
MT. PLEASANT
1:10.72
6.00
Runners
Maddie Williamson
Maggie Cristoforo
Kenna Lamm
Karsyn Lamm
 
4
TIPTON
1:14.68
4.00
Runners
Ashlyn Curry
Liz Bierman
Courtney Petersen
Sydney Barton
 
400M Shuttle Hurdle Relay - Finals - Heat 1
5
FORT MADSION
1:17.06
2.00
Runners
Reyna Lampe
Taylor Barnes
Olivia Williams
Aleaya Klesner
 
6
BENTON COMMUNITY - VH
1:20.39
Runners
Parker Schroeder
Jess Crawford
Janelle Morris
Chloe Schultz
Mackenzie Kvam
 
7
KEOKUK
1:24.75
1.00
Runners
Emma Gobart
Nastasya Kane
Alizah Elliott
Tiana Stokes
 
8
ALBIA
1:29.00
Runners
Brooklyn Powless
Allison Major
Ayana Thomas
Marrisa Terrell
Becca Pistek
 
800-Sprint Medley Relay - Finals - Heat 3
1
MT. PLEASANT
1:57.11
10.00
Runners
Maddie Williamson
Karsyn Lamm
Maggie Cristoforo
Maggie Jennings
 
2
WASHINGTON
1:59.77
8.00
Runners
Kelsey Pacha
Jenah Greiner
Ashley Telleen
Leah Marek
 
3
SOLON
2:00.53
6.00
Runners
Shawna Lindemann
Jada Buffington
Jeannie Jedlicka
Makinley Levin
 
4
TIPTON
2:01.50
4.00
Runners
Emily Hermsen
Karlee Kamberling
Rachel Bierman
Sommer Daniel
 
5
CLEAR CREEK AMANA
2:03.15
2.00
Runners
Abby Stevens
Rylee Rummelhart
Karsyn Stratton
Cierra Lacina
Kayla Jiras
 
6
BENTON COMMUNITY - VH
2:04.34
1.00
Runners
Shakayla Lamer
Mallory Thys
Lauren Price
Jaden Thys
 
800-Sprint Medley Relay - Finals - Heat 2
7
BENTON COMMUNITY - VH
2:12.50
Runners
Megan Kenny
Avrie Peck
Jada Garrett
Megan Marks
 
7
FORT MADSION
2:12.50
Runners
Aleaya Klesner
Olivia Williams
Taylor Barnes
Reyna Lampe
 
9
KEOKUK
2:13.80
Runners
Lindsey Campbell
Mahayla Arrowood
Jennifer Jones
Haylee Davis
Abby Arrowood
 
10
CLEAR CREEK AMANA
2:14.10
Runners